Meist

Tere tulemast Viravix Group OÜ kodulehele! Siit leiate infot selle kohta, kes me oleme, millesse usume ja millega tegeleme.

Viravix Group OÜ on insenertehniline ettevõte, mis tegutseb toidutöötlemistööstuses, kuivainete annustamises ja segamises ning plahvatuskaitses. Meie teame, kuidas pakkuda tehnoloogilisi lahendusi ja projekte esmatarbekaupu tootvatele ettevõtetele. Meie kliendid on rahvusvahelised ettevõtted mitmesugustel Euroopa, Ida-Euroopa ja Lähis-Ida turgudel.

Tootesari 1: Hügieenilise disainiga vedelate toodete (joogid, kreemid, kastmed, siirupid) toidutööstusseadmed

Tootesari 2: ATEX nõuetele vastav tule- ja plahvatuskaitse

Tootesari 3: Tarkvara ja veebitööriistad tootmisettevõtetele.

Tööstusharud: Toiduainetööstus (kondiitritooted, küpsetised, õlle- ja piimatooted, tööstused), koduhooldus ja muu tööstus, mis töötleb vedelaid või kuivaineid;

Piirkonnad: Eesti, Leedu, Hispaania, Rootsi, Valgevene, Ukraina, Venemaa, Kõrgõzstan, Bahrein.

Partnerid: Orion.Group, GEA, RSBP s.r.o., WAM Group, Flow Service

Usume, et meie insenerimeeskonna välja töötatud tõhusate ja vastupidavate lahendustega saame teie jaoks tööstustulemusi mitmekordistada. Oleme keskendunud Euroopa projektijuhtimiskvaliteedile vastavate kaasaegsete tehnoloogiate rakendamisele, leides töötlemislahendusi FMCG (kiiresti liikuvad tarbekaubad) tegelevatele ettevõtetele

Meie lugu algab 2014. aastast kontserni Viravix Group OÜ asutamisega (Eesti). Oleme tänulikud oma esimestele klientidele Mondelez’ile, Heineken’ile ja Linde Engineering’ule, kes uskusid, et see noor ettevõte suudab vastavalt nende nõudmistele viia ellu selliseid projekte, mis vastavad turuliidrite vajadustele. Lisateavet sellest ajast alates tehtud tööde kohta leiate alapunktist „Projektid”.

Teabenõuete ja küsimuste korral pöörduge meie peakontorisse aadressil “Viravix Group” OÜ, Narva mnt. 13A, Tallinn, Eesti

Samuti on Viravix Group’il tütarettevõte Ukrainas, millele baseeruvad meie kohalikud kliendid:

 • OÜ „Viravix Ukraina”, Kyrylo-Mefodiivska str.2, kontor 393, Ukraina
Loe lisaks

MISSIOON JA VÄÄRTUSED

MEIE EESMÄRK

Meie EESMÄRGIKS on olla kliendi jaoks usaldusväärne partner, osates vormida suhtumist ja anda suurepäraseid tulemusi.

MEIE FOOKUS

Meie FOOKUSEKS on meie oma inimesed, kes usuvad edusse, mille taga on pidev õppimine, oskuste ja klienditeeninduse kvaliteedi arendamine.

MEIE UNISTUS

Meie UNISTUSEKS on muuta oma teenused juhtivate FMCG-ettevõtete jaoks tuntuimaks oma inseneride parima kvaliteedi poolest.

PÕHIVÄÄRTUSED:

 1. Usaldus. Usaldus on Viravix’i kõige olulisem väärtus ja alustala nii oma meeskonna kui ka klientide suhetes. Võite meile loota!

 2. Mugavus. Anname endast parima, veendumaks, et Viravixiga oleks mugav suhelda juba alates esimesest kohtumisest ning et ettevõttega oleks lihtne koostööd teha.

 3. Positiivne kogemus. Projekti üleandmine tähendab lõpptulemust, mis on saavutatud täies mahus, õigel ajal, parima kvaliteediga ja madalaimate kuludega. Soovime, et teie kogemus koostöös Viravix’iga oleks teie projektide elluviimisel teiste seast kõige positiivsem.

 4. Prognoositav tulemus. We want to match and exceed your expectations. Positive experience with Viravix should be predictable for you. Soovime teie ootustega ühtida ja lausa neid ületada. Kliendi jaoks peab olema positiivne kogemus koostöös Viravix’iga prognoositav.

PARTNERID

Teenused

Pakume teile rõõmuga teenuseid kõigis projekti etappides, alates pumpadest või ventiilidest teatud konkreetsete protsesside jaoks ning lõpetades „turn-key“ lahendustega vedelate toodete ja koostisainete töötlemiseks, mis on segatavad kuivainete doseerimisega.

1. Toidutöötlemise insenertehnilised lahendused ja nõustamine

Viravix has knowledge, expertise and experience of technological process in brewing, processing of liquid components for biscuits and confectionary, processing of milk and dairy products. We develop partnership with leading OEMs in food industry. Such contacts in combination with expertise of our engineers allows us to provide consultations to our clients in optimization of technological processes, development of P&ID, improvement of energy efficiency and select equipment that is the best for requirements of certain process. Our engineers will support you with best solution. They will be able to minimize your investments, reduce costs of maintenance and total costs of ownership. Also we know how to decrease timeline of project delivery.

loe lisaks
2. Toidutöötlemise tehnoloogilise varustuse ja detailide tarne

Lisaks käivitusvalmis projektidele on Viravix valmis pakkuma kliendile meie teenuseid optimaalseima varustuse või komponentide valimiseks oma projekti tarbeks. Saame nõustada, valida, teha pakkumusi, tarnida, teha tollivormistusi ja võtta täieliku vastutuse kliendile seadmete, komponentide ja varuosade tarnimise eest. Meil on partnerlepingud selliste protsessikomponentide ja seadmete juhtivate tarnijatega nagu GEA Tuchenhagen, API Schmidt, NDC, Endress + Hauser (E + H), ARI-armaturen, NiobFluid, Inoxpa jt. Meie pikaajaline partner «Orion.Group» OÜ http://oriongr.com/ suudab tarnida omas klassis parimaid roostevabast mahuteid ja anumaid, mis vastavad toiduainetööstuse hügieeninõuete kõige nõudlikumatele standarditele.

loe lisaks
3. ATEX

Alates 2017. aastast pakume oma klientidele lahendusi seadmete kaitseks tolmuosakeste plahvatuse vastu (nt. jahu, suhkur, teravili või muud tüüpi plahvatusohtlikud tolmuosakesed). Selliste osakeste üldnimetuseks on hästi tuntud lühend ATEX, mis tähistab sõnapaari "ATmosphere EXplosible" (“Plahvatusohtlik keskkond”). Samas on ATEX tuntud ka, tähistamaks Euroopa Liidu direktiivi 2014/34 / EÜ, mis reguleerib plahvatuskindlate elektriliste ja mehaaniliste seadmete, nende osade ja kaitsesüsteemidele rakendatavaid norme. Nimetatud direktiiv jõustus 1. juulil 2003 ning alates sellest kuupäevast on seda kohaldatud kõigile uutele seadmetele ja kaitsesüsteemidele. 2018. aastal viisime ellu mitu projekti, mille käigus tarnisime, paigaldasime ja kohandasime jahust ja suhkrust lenduvatest tolmuosakest põhjustatud suurt plahvatusohtu vähendavaid seadmeid. 2019. aastal saime me RSBP s.r.o. ametlikuks partneriks ning sellega seoses oleme edukalt läbi viinud uusi projekte seadmete kaitseks suhkru- ja söetolmu plahvatuse eest. Meie insenerid on valmis pakkuma RSBP s.r.o - https://www.rsbp.cz/ kõige tõhusamat plahvatusohutust konkurentsivõimeliste kulude juures.

loe lisaks
4. Teenuste väljasttellimine

Oleme valmis pakkuma kvalifitseeritud inseneride teenuseid, kes suudavad lühiajaliste lepingute alusel viia ellu inseneriprojekte kokkulepitud tunnihinnaga. Nad saavad töötada kohapealse juhendajana, kes on toeks kliendi projektijuhile või projektiinsenerile ning koordineerivad kohapealset tegevust, aidates vähendada riske ja kindlustades projekti püstitatud verstapostide usaldusväärse teostamise. Kliendipoolse esindaja ja kontaktisikuna tegutsev Viravix’i meeskond toetab ja nõustab kliendi projekti igas etapis alates kavandamisest, instrumentide diagrammi (P&ID) arendamisest ja spetsifikatsioonidest, seadmete valimisest, paigaldamisest, kasutuselevõtmisest kuni lünkade täitmiseni. Allhankel põhinev professionaalne tugi tagab projektide õigeaegse ja eelarve piires teostamise. Meie inseneride kohta on olemas positiivne tagasiside nii rahvusvahelistelt klientidelt kui ka kohalikelt tellijatelt.

loe lisaks
5. Seadmete paigaldamine ja integreerimine

Meie insenerid hoolitsevad seadmete demonteerimisele ja paigaldamisele kohaldatava järelevalve eest. Tööde tarnimine toimub "võtmed kätte" lähenemisviisi alusel koos paigaldusettevõtetega, kellel on vajalikud litsentsid, kvalifitseeritud tehnikud, keevitajad, paigaldajad ja tööriistad, mis on vajalikud paigaldustööde kõrgekvaliteediliseks teostamiseks. Viravix hoolitseb kogu projekti teostamise eest ja vastutab selle eest kliendi ees täies ulatuses.

Meie pikaajaline partner Flow Service OÜ osutab paigaldusteenuseid Eestis, Baltimaades ja muudes Euroopa piirkondades.

loe lisaks
6. Elektriseadmete paigaldus ja automatiseerimine

Tänapäeval peab igal tootmisettevõttel olema kulusid vähendav ja kvaliteeti tagav tõhus kontroll protsessi üle. suure tootlikkusega tehnoloogilist protsessi on peaaegu võimatu juhtida käsitsi. Õigeks lahenduseks on sellisel puhul tehnoloogiliste protsesside automatiseerimine. Me hoolitseme projekti selle osa eest ja teeme koostööd automaatikainseneridega, kellel on kogemusi konkreetsete toodete töötlemisel. Oleme valmis pakkuma kliendile tõhusaid ja paindlikke lahendusi nii eraldiseisva üksuse või üksiku protseduuri tehnoloogiliste protsesside kui ka keerukate töötlemisliinide automatiseerimisel.

loe lisaks
«PAKUME OMA TEADMISI JA MEIE INSENERIDE KOGEMUSI TOLMU (VILJA-, SUHKRU-, JAHU-, PIIMAPULBRI-, PUIDU-, SÖE- jms) PLAHVATUSKAITSE VALLAS KOOSKÕLAS ATEX STANDARDIGA»

Projektid

CIP jaam

CIP jaam on töötatud välja toidutööstuse töötlusseadmete puhastamiseks, kui toode peab vastama rangetele hügieeninõuetele.

Seadeldis on disainitud ja kokku pandud rööbastel ning seda saab pärast paigaldamist tehases ringi liigutada.

Seadeldisel on kaks mahutit, millest kumbki on varustatud:

 • luugiga kontrollideks ja hoolduseks;
 • kuulprits isepuhastuseks;
 • maksimum- ja miinimumtaseme anduritega;
 • tasememõõturiga, mis kontrollib kummaski mahutis taset;
 • temperatuurianduriga;
 • hügieenilise proovivõtuventiiliga (Keofitt, Alfa Laval vms)
 • kahe liiniga kuuma ja külma vee jaoks;

Ühel puhastusainega mahutil on ka lisakomponendid:

 • Kaks liini puhastusainete (kontsentraatide) annustamiseks automaatventiilide, 2 membraanpumba ja rõhuanduritega;

CIP jaamal on kaks vooluringi toiteks ja tagasivooluks järgnevate komponentidega:

 • tsentrifuugpumbad sagedusajamitega;
 • voolumõõturid;
 • pH-taseme mõõturid;
 • temperatuuriandurid
 • soojusvahetid kontrollventiilidega auru või kuuma vee jaoks;
 • filtrid;
 • protsessi- ja kontrollventiilid.

PRUULIKOJA PÄEVAKOGUSE SILODE KAASAJASTAMINE

Selle projekti raames teostas Viravix silode renoveerimise linnase ja odra igapäevaseks hoiustamiseks pruulikojas. Projekti käigus loodi täielik valmislahendus ning see hõlmas järgmisi etappe:

 • Tehnoloogia disain, sh P&D arendus;
 • Varustuse tarne;
 • Paigaldustööd;
 • Pruulikoja olemasoleva juhtsüsteemi SCADA integreerimine;
 • Käivitus ja töölepanek.

Kaasajastamise käigus võeti vanad silod koost lahti, paigaldati uued linnase- ja odrasilod. Lisati puhastusseadmed, mis kõrvaldavad metalli, kive ja muid võõrkehi. Seejärel toimetatakse linnased ja oder transportööridega olemasolevasse haamerveskisse.

Iga viljaliigi (kolme liiki linnased ja oder) jaoks nähti ette eraldi silo. Vili toimetatakse silodesse pneumaatilise transpordiga. Etteandmist reguleerivad suunaseadised ja lüüsiväravad. Silode mahutavus on piisav pruulikoja ühe päeva tootmiseks. Vilja pneumaatiline transport toimub pöördklappidega tsüklonsisendite abil. Vilja voolu igasse silosse korraldatakse automaatklappidega.

Kõik silod (punkrid) on varustatud ülempiiri ja tegeliku taseme tasemeanduritega.

Transportöörid on varustatud kõigi turvaanduritega: ülevoolu, pöörlemise ja rihmade joondumisega.

Õhutamiseks kasutatakse kettkonveierile paigaldatud Euroopas toodetud Cipres Filr seade - https://www.cipres.cz/en/.

Koppkonveiereid varustavad plahvatuskaitsekanalitega ühendatud membraanid. Kõigil komponentidel on ATEX sertifikaat.

JAAM SUHKRUSIIRUPI VALMISTAMISEKS

See seadeldis on disainitud suhkrusiirupi valmistamiseks kottides või suurtes kottides ette antud suhkrust. Süsteem võimaldab teostada mitmeid protsesse: suhkru lahustamine soovitud kontsentratsioonis, suhkrusiirupi jahutamine järgmises tehnoloogilises etapis vajalikule temperatuurile, veetemperatuuri ja ettenähtud kontsentratsiooniks vajaliku koguse kontroll.

Suhkrut doseeritakse suurtest kottidest, mis tõstetakse vintsiga koonusekujulisse lehtrisse, kust seda annustatakse lehtri põhja paigaldatud automaatse liblikventiili abil liinile. Jaam on varustatud tsentrifuugpumbaga, mis ajab toodet ringi ja soodustab lahustumist. Jaama peamised komponendid on:

Jaama põhikomponendid on:

 • Laagritega varustatud tsentrifuugpump (ringi ajamiseks);
 • Ventiilipesad voolu kontrolliks;
 • Automaatne lekkekindel kontrollventiil;
 • Automaatsed ja manuaalsed liblikventiilid;
 • Ühesuunaline ventiil;
 • Meskifilter;
 • Vaateaken.

Protsessi automatiseerimiseks on paigaldatud järgnevad andurid:

 • Induktiivsusandur;
 • Temperatuuriandur;
 • Rõhuandur;
 • Voolumõõtur.

Jaam on varustatud kahe mahutiga, millest kummalgi on:

 • CIP kuulpritsid;
 • Vertikaalne mikser;
 • Ligipääsuluuk;
 • Ligipääsuluuk;
 • Tasememõõtur;

Süsteem on võimeline töötama üheaegselt kahe mahutiga. Üks on eraldatud suhkrusiirupi valmistusprotsessile. Teist kasutatakse suhkrusiirupi annustamiseks tootesse.

TÄISAUTOMAATNE ANNUSTAMISSÜSTEEM TOOMISLIINILE LISAMISEKS

See tootmisüksus on disainitud, välja arendatud ja kokku pandud meie tiimi poolt. Üksus on mõeldud 2500 liitri lisaaine valmistamiseks täisautomaatrežiimil. Juhtpaneel ja kõik funktsioonid on integreeritud keeruka SCADA süsteemiga. Operaator saab kogu protsessi juhtida ühest kohast. Süsteem pannakse kokku järgnevatest komponentidest:

 • Roostevabast terasest AISI valmistatud mahuti 304L (varustatud vertikaalse impelleriga);
 • Torustik CO2, õhutustatud vee, süsteemi toodetud valmis lisaaine, CIP lahuse lisamiseks;
 • Kontrollventiilid;
 • Annustamispump;
 • Tasemeandurid, voolumõõtur, rõhusaatja jne.
 • Juhtpaneel;
 • Hooldusplatvorm.

Me kasutame kõrge kvaliteediga ventiile juhtivalt tootjalt GEA Gmbh (Saksamaa) https://www.gea.com/. Kõik ventiilid on varustatud pneumaatiliste aktuaatorite ja asendiindikaatoritega. Keetmis- ja annustamismahuti on protsessi automatiseerimiseks varustatud rõhusaatja, maksimum- ja miinimumtaseme andurite ning ligipääsuluugi turvalülitiga. Lisaaine valmis lahuse lisamine toimib peristaltilise pumbaga Watsons Marlow - https://www.watson-marlow.com. Quantity and dosing rate is controlled by flowmeter. Dosing rate is managed by frequency controller in automatic mode within set parameters. Connection to product line is made with double seat valves that allows to dose in 2 different lines. During CIP process seat can be flashed. All sensors are from leading manufacturer Endress&Hauser (Switzerland) - https://www.endress.com/. Kõik annustamissüsteemi protsessid on täisautomaatsed. Juhtpaneel on varustatud Siemens PLC elektriseadmetega. Annustamissüsteem on integreeritud SCADA süsteemi, mis kontrollib kõiki tehnoloogilisi protsesse.

AUTOMAATNE KREEMI TOOTMISJAAM KÜPSISTE TÄITEKS

Projekti eesmärk oli kaasajastada kreemi tootmisliini tehnoloogilise protsessi automatiseerimiseks, tootlikkuse tõstmiseks ning protsessi hügieeninõuetele vastamiseks.

Projekti raames teostas meie meeskond edukalt järgmised toimingud:

 • Algandmete, piirangute ja vajalike nõuete kogumine süsteemi disainimiseks kliendi asukohas;
 • P&ID arendus ning tehnoloogilise protsessi optimeerimine;
 • Seadmete kolmemõõtmeline kujundus, tagamaks korrektne integratsioon tehase mõõtmete piires;
 • Projekti võtmed-kätte lahenduse elluviimine koos integreerimisega olemasoleva protsessi juhtsüsteemi.

Seadeldise põhikomponendid:

 • Seade õli ettevalmistamiseks ja automaatseks annustamiseks;
 • Suhkrupulbri annustamine (olemasolev süsteem);
 • Seade letsitiini ettevalmistamiseks ja automaatseks annustamiseks;
 • Mikser kreemi valmistamiseks;
 • Pumbad kreemi transportimiseks puhvermahutitesse ja kreemi pumpamiseks täitjatega kristalliseerimisliinidele automaatrežiimis;
 • Vee soojendusseade kindla temperatuuri hoidmiseks tehnoloogilise protsessi eri etappides;
 • Sulgurventiilid;
 • Instrumentatsioon;
 • Juhtpaneelid;
 • Roostevabast terasest hooldusplatvorm.

Projektis kasutati kvaliteetseid seadmed nagu näiteks: ventiilid tootjalt Inoxpa (Hispaania) - https://www.inoxpa.com/. Pumbad – volumeetrilised kolbpumbad tootjalt Waukesha (USA) - https://www.spxflow.com/, Inoxpa (Hispaania) - https://www.inoxpa.com/. Instrumentatsioon (massi voolumõõturid, tasemeandurid, rõhuandurid, temperatuuriandurid) tootjalt Endress & Hauser (Šveits) - https://www.endress.com/. Kõik tehnoloogilised protsessid on täisautomaatsed ja integreeritud olemasoleva Gerstenberg Schröder juhtsüsteemiga (Saksamaa) - https://www.spxflow.com/en/gerstenberg-schroder/. Uued hügieenilise versiooni juhtpaneelid on kokku pandud Siemensi komponentidest (Saksamaa).

Kontaktandmed

Peakontor Eestis «Viravix Group» OÜ:
Narva mnt. 13a, 10120, Tallinn, Estonia
+372 (826) 2 22 22 e-mail: info@viravix.com
Meie filiaal «Viravix Ukraine» LLC
Kyrylo-Mefodiivska 2, office 393, Kiiev, Ukraina
+380 (50) 380 98 92 e-mail: info@viravix.com