VARIVENT® VALDYMO VOŽTUVAI

S tipo vožtuve yra diafragminė pavara ir padėties nustatymo įtaisas, o P tipo valdymo vožtuve yra VARIVENT® pneumatinė/ spyruoklinė pavara ir T.VIS® P-15 padėties nustatymo įtaisas.


Išskirtinės VARIVENT® valdymo vožtuvų savybės

VARIVENT® valdymo vožtuvai yra dviejų konstrukcijų. S tipo vožtuvuose naudojama diafragminė pavara kartu su padėties nustatymo įtaisu, o P tipo vožtuvuose naudojama VARIVENT® pneumatinė/ spyruoklinė pavara ir T.VIS® P-15 padėties nustatymo įtaisas. Abu variantai skiriasi tik pavaros konstrukcija. Visi komponentai pagrįsti VARIVENT® modulinės sistemos principu. Tai suteikia galimybę vėliau S arba P tipo valdymo vožtuvą pertvarkyti į konkretų kitą vožtuvo tipą.

S tipo valdymo vožtuvas buvo sukurtas greitam, didelio tikslumo procesų valdymui. Dėl kitokio veikimo principo P tipo valdymo vožtuvas veikia šiek tiek lėčiau. Neįmanoma pasiūlyti skirstymo pagal paprastas ar sudėtingas valdymo užduotis ar taikymo sritis, nes valdymo kokybė visada turi būti vertinama individualiai, atsižvelgiant į viršsrovinį proceso valdymą. Tačiau abi serijas galima atskirti pagal jų galimybes. Su procesu susiję reikalavimai, keliami vožtuvui, gali turėti lemiamos įtakos pasirinkimui.


Bendrieji privalumai

  • Patikrinta sandarinimo technologija
  • VARIVENT® korpusas be mirusios zonos
  • Didžiausias valymo efektyvumas
  • Mažos atsarginių dalių atsargos
  • Pozicionierius įvairiems reikalavimams

Vožtuvo funkcija

Valdymo vožtuvai yra valdymo kontūrų pavaros. Šiame procese konkretus valdymo vožtuvas veikia kaip droselinis įtaisas, kuris, keisdamas slėgio nuostolius vamzdyne, nustato pageidaujamą srauto greitį.

Techninis dizainas

Linijinis arba vienodo procentinio dydžio valdymo kūgis ir atitinkama vožtuvo sėdynė yra visiškai valomame, negyvosios zonos neturinčiame VARIVENT® korpuse. Keičiamas sėdynės žiedas su atitinkamu valdymo kūgiu leidžia pasirinkti kelias KVS vertes (= išleidimo koeficientas) pagal vardinį plotį; bet kada galima atlikti vėlesnius koregavimus pagal pasikeitusias eksploatavimo sąlygas. Visi valdymo kūgiai gali būti minkšto arba metalinio sandarinimo.

Atviras žibintas leidžia lengvai aptikti galimą nuotėkį dėl sugedusio koto sandariklio.

Atskirų modulių nuimamos gnybtų jungtys leidžia greitai surinkti valdymo vožtuvą ir atlikti jo techninę priežiūrą. Vožtuvai gali būti abiejų veikimo krypčių - spyruokliniai uždarymo (NC) ir spyruokliniai atidarymo (NO).

Pozicionieriai nustato vožtuvo eigą dideliu tikslumu; konstrukcijų įvairovė leidžia idealiai integruoti į proceso valdymą.


Taikymo pavyzdžiai

Dėl būtinybės griežtai laikytis maisto gamybos standartų valdymo vožtuvai turi būti suprojektuoti taip, kad atitiktų didžiausius maisto ir gėrimų pramonės higienos reikalavimus.


Farmacijos pramonėje gaminant vaistus ir cheminių procesų sistemose arba techniškai naudojant fermentus, ląsteles ir mikroorganizmus, bet koks užteršimas taip pat keltų pavojų proceso rezultatams. Todėl reikia taikyti valdymo vožtuvus be negyvosios zonos, kuriuos galima efektyviai išvalyti ir nepalikti likučių.

VARIVENT® vožtuvai leidžia vykdyti procesus be mikrobų. Valdymo vožtuvai atitinka aukštus higienos reikalavimus ir leidžia valyti vamzdžius pagal veiksmingą CIP arba SIP procedūrą.

Valdymo vožtuvai naudojami slėgiui reguliuoti, srautui valdyti arba skysčiams maišyti. Įprastiniai naudojimo būdai: Temperatūros reguliavimas šilumokaičiuose, rezervuarų slėgio reguliavimas, misos aeracija arba įvairių terpių dozavimas. Galima įsigyti įvairių valdymo vožtuvų, pritaikytų įvairioms valdymo užduotims.

Specialiosios funkcijos

  • Modulinė konstrukcija, leidžianti lanksčiai prisitaikyti prie naudojimo sąlygų
  • Linijiniai ir vienodo procentinio dydžio valdymo kūgiai
  • Minkšti arba metaliniai sandarinimo vožtuvų diskai
  • Mažai priežiūros ir surinkimo dėl nuimamų spaustukų jungčių
  • Pozicionierius, atitinkantis įvairius reikalavimus