|
|

Пастеризатор для молокозаводу

Компанія "Віравікс інжиніринг" пропонує послугу з організації процесу пастеризації молока "з нуля" або оптимізації чинного процесу, модернізації пастеризатора. Наші експерти мають досвід роботи понад 15 років у компаніях-лідерах харчової промисловості. Ми об'єднуємо найкращих інженерів-технологів з виробниками молочної продукції.

У чому проблема з пастеризацією

Сире молоко - смачний, але небезпечний продукт. Воно може містити величезну кількість патогенних мікроорганізмів, які можуть спричиняти шлунково-кишкові розлади або призвести до небезпечних захворювань: сальмонельозу, бруцельозу.

Термічна обробка знижує бакобсемененность продукту. До того ж вона значно подовжує термін придатності молока.
Пастеризація - спосіб щадної термічної обробки. Більшість патогенних мікроорганізмів гине при Т 60 °С і вище, тому молоко не обов'язково кип'ятити. Досить нагріти його до потрібної температури, а потім швидко охолодити. На відміну від кип'ятіння, при пастеризації не втрачаються органолептичні показники продукту: колір, смак, запах, консистенція.

Правильна термообробка важлива, щоб не було повернень не реалізованого молока. Несмачний або скислий продукт веде до втрат у виробника:

  • репутаційним - коли споживачі не довіряють бренду;
  • комерційним - через штрафи, адміністративне припинення діяльності заводу та збитки від реалізації;
  • юридичним - позовам від покупців і претензіям від санепіднагляду.
Важливість пастеризації розуміють усі ключові учасники молочного виробництва, але очікування від процесу в них різні.

Директору важливо, щоб термообробка забезпечувала стабільну якість продукту, але не призводила до помітного зростання собівартості.

Головний інженер чекає, що не буде складнощів у технічному обслуговуванні пастеризатора, а сам агрегат буде енергоефективним.

Технологу потрібне продуктивне й адаптивне обладнання. Тобто агрегат повинен справлятися з наявними обсягами виробництва і може бути пристосований під їх збільшення (зміну) без дорогої модернізації.

Усі проблеми з пастеризацією можна звести до одного питання "Який пастеризатор купити?".

Типи пастеризаторів для молочного виробництва

Загалом застосовується чотири конструктивні типи установок:
Ємнісні
пароконтактні ванни для тривалої пастеризації (30 хвилин) при Т 63-65 °С. Ці установки відрізняються низькою продуктивністю, але вони добре зберігають органолептичні властивості молока. Ванни підходять для обробки сировини, в якій міститься мікрофлора з низькою температурною стійкістю.
Пластинчасті
апарати призначені для короткочасної пастеризації продукту протягом 20-30 секунд за Т 72-78 °С. Підходять для термообробки молока, вершків, морозива. Пастеризатори такого типу забезпечені теплообмінними пластинами і складаються з декількох секцій: для регенерації, сепарації, пастеризації та охолодження. Недолік - велика кількість ущільнювальних прокладок.
Трубчасті
агрегати підходять для в'язких молочних продуктів. Основні елементи - теплообмінник із двох циліндрів, система трубопроводів і відцентровий насос. Молоко послідовно рухається з нижнього циліндра у верхній. У першому воно нагрівається до 50-60 °С, а в другому піддається миттєвій пастеризації при 80-90 °С. Основний недолік трубчастих пастеризаторів - для миття потрібно багато простору.
Відцентрові з витісненим барабаном.
За принципом дії схожі на трубчастий пастеризатор. Призначені для моментальної пастеризації при Т 88-90 °С. Термообробка проходить з витримкою молока при високій температурі протягом декількох секунд або без неї.
За конструкцією типів пастеризаторів молока всього чотири, але є безліч модифікацій. Тому агрегати можуть значно відрізнятися за ціною.
Промислові пастеризатори для молочної промисловості класифікуються, зокрема:

  • за принципом дії - безперервні та періодичні;
  • за видом обробки - термічні (нагрівання) і холодні (обробка УЗВ, УФ-випромінювання);
  • за часом пастеризації - тривалі, короткочасні та миттєві;
  • за використовуваною енергією - теплові або електричні;
  • за кількістю секцій - наприклад, у пластинчастому пастеризаторі може бути дві секції регенерації та дві секції витримування (пастеризації), а також присутня секція рекуперації;
  • за ступенем автоматизації - від одноканального контролера до повністю автоматизованої системи із записом і зберіганням усіх даних про роботу;
  • за кількістю насосів;
  • за наявністю вбудованої СІП-мийки тощо.
Експерти "Віравікс" визначать, який саме агрегат підходить для умов вашого виробництва після вивчення вихідних даних про технологічні процеси. Вони підберуть обладнання так, щоб ви не переплачували за непотрібні функції.
Чому нам можна довіряти?
Ми - команда інженерів-технологів, відомих у галузі. Кожен наш фахівець починав із простого працівника з технічного обслуговування і доріс до експерта із зоною відповідальності в кілька підприємств харчової промисловості.

Уже в складі "Віравікс" ми виконали десятки проєктів в Україні та ЄС. Комусь із виробників молочної продукції ми надавали підтримку на окремих етапах модернізації - наприклад, допомагали з підбором і постачанням обладнання. Для когось виконували проєкти "під ключ".
Ми готові підтвердити свій досвід документами про кваліфікацію експертів та успішними кейсами.

Компанія VIRAVIX використовує міжнародні стандарти та практики у сферах безпеки, якості харчової продукції, а також розумного енергоспоживання на виробництві.

Наш партнер - компанія Elaks, чиї фахівці майже 30 років займаються автоматизацією промислового виробництва "під ключ". Вони виконували проєкти для Nestlé, "Вімм-Білль-Данн" та інших великих гравців харчової промисловості.
Що ви отримаєте у співпраці з нами
На етапі проєктування:
  • індивідуальний підбір пастеризатора з огляду на загальні експлуатаційні витрати;
  • 3д моделювання процесу термообробки і 3д сканування наявних приміщень для оптимального розміщення обладнання;
  • внесення змін до пастеризатора на основі 3д моделі та специфікацій;
  • workshop з вашими фахівцями для узгодження технічного рішення.
Це не порожні обіцянки. Ми підтвердимо нашу кваліфікацію та досвід необхідними документами, кейсами.

Можливі рішення для поліпшення процесу пастеризації

Первинні дані для аналізу ми отримуємо через систему моніторингу власної розробки. Це зручний вебзастосунок, який ми успішно застосовуємо з часів ковідної пандемії.
Що ми можемо для вас зробити:
  1. Знайти причини неякісного миття пастеризатора і запропонувати рішення, як їх усунути. Це підвищить бактеріологічну чистоту кінцевого продукту.
  2. Модернізувати наявний процес пастеризації, щоб збільшити продуктивність або ввести додаткові режими термообробки для нових продуктів.
  3. Виявити причини втрат енергоресурсів і запропонувати рішення щодо зниження витрат води, пари, електрики.
  4. Автоматизувати весь процес пастеризації, щоб виключити вплив людських помилок.
  5. Встановити систему моніторингу та архівації даних під час термообробки молока.
  6. Автоматизувати СІП-мийку пастеризатора.
Вам не обов'язково замовляти весь список. Що саме потрібно на вашому підприємстві, ми дізнаємося після аналізу вихідних даних.
Який буде результат?
Ви отримаєте:
  • стабільна якість молочного продукту;
  • надійну роботу обладнання;
  • можливості для подальшої модернізації при розширенні продуктової лінійки або збільшенні обсягів виробництва;
  • систему моніторингу та архівації даних, яка дасть змогу дистанційно керувати процесом пастеризації в режимі 24/7 з будь-якої точки світу, де є інтернет.
Ваші додаткові вигоди
Залиште заявку в "Віравікс інжиніринг" будь-яким зручним способом або телефонуйте для безоплатної консультації, якщо залишилися запитання.
Ви також можете отримати:

  1. Навчання ваших фахівців роботі з пастеризатором. Будь-який інженер знає, що чим складніша техніка, тим простіше її зламати.
  2. Розширену гарантію на обладнання.
  3. Закупівлю комплектуючих зі знижкою 15-30 % як для інжинірингової компанії.
  4. Монтаж силами ваших фахівців, щоб знизити вартість проєкту.
  5. Блок віддаленого доступу до пастеризатора IBH Link IoT.
  6. Дистанційне пусконалагодження та консультаційну підтримку в разі інцидентів, щоб заощадити на відрядженнях сервісного інженера до 340 євро на день.
Ми не кидаємо своїх клієнтів після виконання проєкту і завжди готові розширювати можливості співпраці.