|
|

СІП-мийка для молочної промисловості

Компанія "Віравікс інжиніринг" пропонує послугу "під ключ" з організації CIP-мийки на підприємствах молочної промисловості. Наші фахівці виконають весь цикл робіт: від проєктування станції до пусконалагодження, з подальшим гарантійним обслуговуванням. Компанія VIRAVIX об'єднує експертів галузі з виробниками харчової продукції.

Проблеми з миттям обладнання

Бакобнасінність - один з основних показників якості молока. Він прямо впливає на сортність продукту. Що менше бактерій і мікроорганізмів, то вища якість.

Споживачі очікують, що виробник дотримується правил і забезпечує бактеріологічну чистоту молочного продукту.
Бакобнасінність - це бруд. Позбутися його допомагає регулярне миття обладнання, інвентарю і тари від білкових, масляних і мінеральних відкладень.

Але будь-яке очищення - це вимушений простій і збільшення собівартості кінцевого продукту. До появи СІП-станцій мийку здійснювали вручну, з розбиранням агрегатів. І за великих часових витрат це не завжди призводило до бактеріологічної чистоти:

 • процес сильно залежав від людського фактора;
 • вручну не завжди просто дістатися до важкодоступних ділянок тих же молокопроводів.

СІП - це в розшифровці Cleaning in place або "чистка на місці". Автоматизовані або напівавтоматизовані системи дають змогу провести мийку без розбору обладнання і з мінімальною участю людини. СІП-станції скорочують час простою при поліпшенні якості очищення, а це прямо впливає на доходи компанії.

Коротший час простою - більший обсяг виробництва. Краща якість - менше повернень продукції з магазинів.

Але до встановлення СІП-станцій потрібно підходити обдумано, з урахуванням очікувань усіх ключових учасників молочного виробництва:
 • Директор
  важливо, щоб мийка окупилася і не доставляла проблем з обслуговуванням і ремонтом. Найдорожче обладнання не завжди означає найкраще для конкретного виробництва. І в нинішніх реаліях потрібно враховувати можливі проблеми з постачанням запчастин і витратних компонентів. Наприклад, мийних розчинів.
 • Головний інженер
  зацікавлений у безаварійній роботі СІП-станції. Йому важливо уникнути гідроударів і нещасних випадків, і він хоче розуміти, з яким обладнанням працює. Тобто потрібні зрозумілі інструкції та керівництва з експлуатації. Також технічні фахівці враховують енергоспоживання обладнання, оскільки всі підприємства прагнуть до ресурсозбереження.
 • Технологу
  важливо скоротити час простою обладнання. Він прагне контролювати процес мийки без постійної особистої присутності на ній.
 • Спеціаліст з якості
  очікує, що СІП забезпечує бактеріологічну чистоту продукту. І йому важливо, щоб не був ускладнений процес відбору проб на виробничій лінії.
Об'єднати всі очікування в одне технічне завдання, підготувати й реалізувати проєкт модернізації мийки може грамотний технічний експерт. Саме такі фахівці й працюють у "Віравікс інжиніринг"

Як організовано процес CIP-мийки

СІП-система складається з трьох основних компонентів:

 • станція;
 • об'єкти мийки;
 • розподільні трубопроводи.
Усі СІП-системи поділяють на два типи: централізовані та децентралізовані.

Процес очищення відрізняється для різних типів обладнання, гарячих і холодних поверхонь за тривалістю етапів, їхньою кількістю. Десь робиться 2-3 промивання. Також бажано відокремлювати мийку обладнання для сирої продукції від ліній із пастеризованим молоком, щоб не відбувалося бакобзараження готових продуктів.

На великих харчових виробництвах часто використовують децентралізовані СІП-системи. Вони складаються з розподілених станцій, розташованих біля кожного об'єкта мийки. Наприклад, одна СІП на фермі для молокопроводів і молочних танків; друга - на переробці; третя - на лініях готової продукції.

Централізовані системи підходять для невеликих підприємств, де всі об'єкти мийки розташовані в одному приміщенні.

Основні етапи CIP:
 • 1
  Механічне очищення.
  З харчового обладнання видаляють залишки продукту зішкрібанням, зливом, витісненням стисненим повітрям.
 • 2
  Попереднє промивання.
  Забезпечує фізичну чистоту обладнання.
 • 3
  Миття мийними засобами.
  Використовують спеціальні кислотні та лужні засоби, які не піняться у воді. З них готують мийний концентрат. Кислота видаляє молочний камінь і мінеральні відкладення. Луг дезінфікує поверхні та знищує бактерії. Частота кислотних і лужних циклів індивідуальна для кожного типу обладнання, що очищається, але в молочній промисловості часто застосовують схему 2ЩО до 1КО.
 • 4
  Ополіскування чистою водою
  для видалення залишків мийного розчину.
 • 5
  SIP мийка.
  Це дезінфекція парою, нагріванням або хімічними препаратами для забезпечення бактеріологічної чистоти. Етап є не у всіх СІП-мийках.
Експерти "Віравікс" запропонують технічне рішення з урахуванням умов експлуатації СІП-системи, автоматизують і налаштують процес очищення.

Як вибрати CIP

Контур СІП - об'єкт мийки та розподільні лінії. Він відрізняється на різних підприємствах.

Для вибору СІП-станції має значення кількість, розмір контурів та їхнє взаємне розташування.
Модернізація харчового виробництва починається з грамотно складеного технічного завдання. Документ має містити відповіді на такі запитання:

 1. Скільки контурів СІП обслуговуватиме система?
 2. Які саме об'єкти потрібно буде мити?
 3. Чи потрібна рециркуляція води та мийних розчинів, тобто їх повторне використання?
 4. Який метод дезінфекції потрібен для технологічного процесу: пар, ГВП чи "хімія"?
 5. Який рівень автоматизації потрібен? Наприклад, чи потрібні програми автомийки, рецепти приготування розчину, інтеграція з АСУТП заводу, зв'язок між об'єктами мийки?
Експерти "Віравікс інжиніринг" спроектують процес CIP-мийки з урахуванням умов конкретного виробництва, а також допоможуть з підбором і постачанням необхідного обладнання. Наша компанія офіційно співпрацює зі світовими виробниками для галузі: KHS, GEA, Krones, Alfa Laval. Також наш партнер - компанія Elaks, яка виконувала проєкти з автоматизації виробництва для Nestlé, "-ВіммБілльДанн-".
Чому нам можна довіряти
Ми - команда інженерів-технологів, відомих у галузі. Кожен наш фахівець починав із простого працівника з технічного обслуговування і доріс до експерта із зоною відповідальності в кілька підприємств харчової промисловості.

Уже в складі "Віравікс" ми виконали десятки проєктів в Україні та ЄС. Це були як мобільні СІП-станції, так повністю автоматизовані багатоконтурні мийки.
Ми готові підтвердити свій досвід документами про кваліфікацію експертів та успішними кейсами.
Компанія VIRAVIX використовує міжнародні стандарти та практики у сферах безпеки, якості харчової продукції, а також розумного енергоспоживання на виробництві.
Що ви отримаєте у співпраці з нами
На етапі проєктування:
 • моніторинг наявних технологічних процесів для визначення "вузьких місць" і "мертвих зон", де зазвичай і заховані основні втрати ресурсів;
 • розробка технічного рішення для СІП з огляду на загальні експлуатаційні витрати;
 • 3д моделювання процесу мийки та 3д сканування наявних приміщень для оптимального розміщення обладнання;
 • workshop з вашими фахівцями для узгодження технічного рішення.
Це не порожні обіцянки. Ми підтвердимо нашу кваліфікацію та досвід необхідними документами, кейсами.

Як можна оптимізувати СІП-мийку

Первинні дані для аналізу ми отримуємо через систему моніторингу власної розробки. Це зручний вебзастосунок, який ми успішно застосовуємо з часів ковідної пандемії.
Що ми пропонуємо:

 1. Аудит технологічних процесів з подальшими рекомендаціями щодо поліпшення.
 2. Поради щодо організації місць дренажу та місць зберігання мийного розчину з метою зменшення втрат. Автоматизація відбору проб.
 3. Пошук причин аварій і поломок.
 4. Безкоштовні консультації щодо усунення розбризкування.
 5. Віброаналіз.
 6. Доопрацювання програмного забезпечення СІП-мийки, якщо станеться гідроудар. Пошук причин подібних подій і розробка технічних рішень для їх запобігання.
 7. Відновлення електричних схем.
 8. Розробку сезонних режимів роботи СІП-мийки.
 9. Автоматизацію процесу приготування мийних розчинів. Зазвичай людські помилки в концентрації кислоти або лугу призводять або до передчасного зносу обладнання, або до зниження якості мийки.
 10. Технічну підтримку обладнання.
Вам не обов'язково замовляти весь список. Що саме потрібно на вашому підприємстві, ми дізнаємося після аналізу вихідних даних.
Що ви отримаєте додатково
Залиште заявку в "Віравікс інжиніринг" будь-яким зручним способом, якщо хочете замовити послугу або проконсультуватися.
Наше улюблене дітище - система віддаленого моніторингу.
Вона дає змогу:
 • налагодити автоматизовані зв'язки між СІП-станцією та об'єктами мийки;
 • провести аналіз ресурсоспоживання з точністю в 95 %;
 • організувати аварійний душ;
 • отримувати дані про процес СІП-мийки цілодобово з будь-якої точки світу;
 • проводити дистанційну оцінку технічного стану обладнання.
Мінімальна економія через використання системи моніторингу - 340 євро. Це вартість одного дня відрядження експерта при очному виїзді на інцидент.