17.07.2024
News
Coca-Cola’s earnings exceeded expectations due to higher prices and increased demand
Coca-Cola у понеділок повідомила про квартальні прибутки та доходи, які перевершили очікування аналітиків, завдяки зростанню цін та підвищеному попиту на її напої.
Акції компанії зросли менш ніж на 1% на ранкових торгах. Ось що показала Coke у порівнянні з очікуваннями Уолл-стріт, які базуються на опитуванні аналітиків Refinitiv:
- Прибуток на акцію: 68 центів скоригований проти 64 центів очікуваного
- Виручка: $10,96 млрд скоригована проти $10,8 млрд очікуваної
Coke повідомила про чистий прибуток у першому кварталі, що належить акціонерам, у розмірі $3,11 млрд, або 72 центи на акцію, порівняно з $2,78 млрд, або 64 центи на акцію, роком раніше.
Без урахування витрат на реструктуризацію, деяких податкових питань та інших статей, гігант заробив 68 центів на акцію.
Чисті продажі зросли на 5% до $10,98 млрд. Органічний дохід, який не враховує вплив придбань та продажу активів, зріс на 12% у цьому кварталі, що значною мірою зумовлено підвищенням цін на напої Coke.
Як і багато інших компаній, Coke підвищує ціни, щоб пом’якшити вплив інфляції. Більшість підвищень цін у першому кварталі було здійснено минулого року, хоча керівництво компанії заявило, що протягом перших трьох місяців цього року компанія підвищила ціни в усіх операційних сегментах.
Але вищі ціни мали приглушений вплив на попит на напої Кока-Кола.
Обсяг компанії в упаковках, який не враховує вплив цін та змін валютних курсів, зріс на 3% у цьому кварталі. Обсяг у Північній Америці не змінився, тоді як у Європі, на Близькому Сході та в Африці він впав на 3%. Натомість у Латинській Америці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні попит був високим.
Компанія Coke повідомила про 3% зростання обсягів виробництва газованих безалкогольних напоїв. Обсяг продажу однойменної газованої води також зріс на 3%, а обсяг продажу газованої води з нульовим вмістом цукру збільшився на 8%.
Підрозділ води, спортивних напоїв, кави та чаю компанії продемонстрував зростання обсягів на 4% завдяки високому попиту на каву та бутильовану воду. Кавовий бізнес Coke повідомив, що його обсяг збільшився на 9%, в той час як обсяг водного підрозділу зріс на 5%.
Землетрус у Туреччині негативно вплинув на попит на чай, обсяги якого скоротилися на 3% у цьому кварталі. Обсяги продажу спортивних напоїв, до яких належать Bodyarmor та Powerade, також впали.
Обсяг продажів соків, молочних та рослинних напоїв Coke не змінився. Призупинення російського бізнесу компенсувало позитивні моменти, такі як високі продажі молочного бренду Fairlife у США.
Компанія підтвердила свій попередній прогноз на 2023 рік. Вона прогнозує органічне зростання виручки на рівні 7%-8% та зростання порівнянного прибутку на акцію на рівні 4%-5% у 2023 році.
Крім того, Coke очікує, що інфляція на сировинних ринках вплине на собівартість реалізованої продукції в середньому на однозначні цифри у 2023 році. Спотові ціни на нафту та вартість фрахту знижуються, але вищі ціни на інші сировинні товари зберігаються довше, повідомив фінансовий директор компанії Джон Мерфі під час телефонного дзвінка аналітикам.
Мерфі також сказав, що компанія зберігає фінансову гнучкість на тлі тривалої податкової боротьби з податковою службою США. У листопаді 2020 року Податковий суд США постановив, що компанія заборгувала 3,4 мільярда доларів податків.
Відтоді ця цифра скоротилася до 1,6 мільярда доларів. За словами Мерфі, Coke чекає на остаточний висновок податкового суду у справі, щоб компанія могла рухатися далі в апеляційному процесі.
“Загалом ми не очікуємо, що податковий спір вплине на нашу здатність виконувати програму розподілу капіталу та стимулювати довгострокове зростання бізнесу”, – сказав він.