Кейси

Модернізація пастеризаційної установки для "Уманьпиво" 

У цьому проєкті експерти Viravix Engineering автоматизували і "довели до розуму" вживаний перероблений пастеризатор німецького виробництва. Ми працювали з обладнанням, на яке у замовника не було актуальної проектної та експлуатаційної документації. Навіть з урахуванням вартості наших послуг клієнт витратив утричі менше, ніж заплатив би за нову пастеризаційну установку.

Замовник

Наш клієнт - великий пивоварний завод "Уманьпиво" в Черкаській області України. Виробництво засноване 1878 року.

З 2008 року "Уманьпиво" співпрацює з броварниками з Німеччини і купує їхнє обладнання. З того періоду на заводі була проведена модернізація лінії: встановлені циліндрично-конічні танки (ЦКТ) і СІП-станція мийки. Експерти Viravix брали участь у низці проектів для "Уманьпиво".

Пивзавод клієнта випускає кілька сортів пива - фільтрованого і нефільтрованого, сидри, лимонади, кваси.

Проблема

Клієнт встановив лінію розливу пива в ПЕТ і придбав для неї поточний пастеризатор з Німеччини, що був у вжитку. Куплене обладнання було в неробочому стані, і замовник хотів його відремонтувати, ввести в діюче виробництво з інтеграцією в систему автоматизації.

Пастеризатор після виготовлення був модернізований, але документація про це не збереглася. Інженери "Віравікс" мали запустити в роботу агрегат, на який не було PID-схеми, специфікації запчастин та актуальної схеми електричних з'єднань.

Завдання

Замовник хотів:

  • Модернізувати й автоматизувати неробочий пастеризатор. Для цього потрібно було зібрати агрегат із тих комплектуючих, що були в наявності.
  • Вивести пастеризатор на режими роботи з пивом, сидром, лимонадами і квасами.
  • Забезпечити обмін сигналами від установки термічної обробки з відділенням фільтрації, СІП-станцією і лініями розливу в ПЕТ і скляні пляшки.
  • Застосовувати пастеризатор як для кожної лінії окремо, так і для роботи двох ліній одночасно.

Додатково на обладнання потрібно було встановити систему віддаленого моніторингу з архівацією даних на два роки.

Довідково. Системи віддаленого моніторингу - частина промислового інтернету речей (IoT). Вони складаються з датчиків, підключених до обладнання, контролерів і програмного забезпечення для роботи. Системи дають змогу дистанційно отримувати дані про параметри технологічного процесу та керувати режимами роботи обладнання без особистої присутності на виробництві.

Компанія Viravix Engineering використовує системи віддаленого моніторингу власної розробки. Ми придумали і випробували їх під час ковідної пандемії, коли через обмеження наші інженери не могли особисто відвідувати об'єкти клієнтів.

Рішення

У замовника не було актуальних PID-креслень на куплений пастеризатор, тому ми збирали конструкцію лінії в наявній конфігурації. Довелося змоделювати ситуацію роботи установки в минулому, щоб зрозуміти, що потрібно змінити під наявні вимоги замовника.

Що ми зробили:

  • Розробили нову PID-схему потокового пастеризатора з урахуванням умов експлуатації та вимог клієнта щодо температури пастеризації для кінцевих продуктів, продуктивності установки.
  • Демонтували обладнання та трубопроводи, які не задіяні в роботі установки термообробки.
  • Склали специфікацію на необхідні комплектуючі та організували їх закупівлю.
  • Розробили графік з механіко-монтажних та електромонтажних робіт.
  • Спроєктували обмін сигналами між пастеризатором і лініями розливу, відділенням фільтрації, СІП-станцією для автоматизації процесів.
  • Встановили додаткове необхідне обладнання та виконали нову трубну обв'язку. Поставили блок безперебійного живлення в електрошафі.
  • Виконали електромонтажні роботи згідно з новою схемою PID. Написали нове програмне забезпечення.
  • Провели сухі та гідравлічні тести для перевірки роботи обладнання. Налагодили обмін сигналами та комунікацію між пастеризатором і форфасним відділенням, блоками наливу, СІП-станцією. Провели пробні пуски на воді та подальші тести на різних продуктах, змінюючи навантаження і продуктивність установки.
  • Встановили систему віддаленого моніторингу та навчили персонал замовника роботі з нею.

Довідково. У проєкті використано обладнання KHS, Simens, Grundfos.

Результат

Пивзавод отримав повністю автоматизовану пастеризаційну установку під вимоги свого виробництва. Фактично інженери "Віравікс" подарували "друге життя" працездатному обладнанню, виконавши низку операцій з його вдосконалення.

На купівлю і модернізацію б/в пастеризатора клієнт витратив утричі менше, ніж заплатив би за придбання і налаштування нової пастеризаційної установки. І це з урахуванням вартості наших послуг.

Додатково "Уманьпиво" отримало систему віддаленого моніторингу, яка допомагає керувати технологічним процесом у режимі 24/7 з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Використання дистанційних технологій полегшує сервісне обслуговування. Наші інженери завжди можуть віддалено допомогти розібратися в нештатній ситуації на пастеризаторі, не виїжджаючи на об'єкт - тільки на основі даних від системи моніторингу. Це економить час і гроші клієнта.
Модернізація Пивоварні