|
|

Optymalizacja procesów w browarze

Oferujemy producentom piwa skorzystanie z usług ekspertów (inżynierów procesowych) z doświadczeniem w największych międzynarodowych firmach piwowarskich i realizację najbardziej złożonych projektów w zakresie dostaw sprzętu, jego modernizacji, wprowadzania nowych produktów oraz rozwiązywania problemów technicznych i technologicznych, których nie mógł rozwiązać zespół techniczny zakładu.
Nasi eksperci ocenią procesy technologiczne i doradzą specjalistom klienta w zakresie kluczowych wskaźników.
W rezultacie klient otrzyma stabilną jakość produktu i zwiększoną kontrolę produkcji.

Można spędzić miesiące na poszukiwaniu doświadczonego technologa warzenia piwa. Można też zaoszczędzić czas kontaktując się z Viravix Engineering. Zyskasz wiedzę i doświadczenie całej społeczności ekspertów, której przedstawiciele pracowali dla liderów branży, takich jak AB InBev i Molson Coors, i realizowali projekty dla nowych i istniejących urządzeń dla Heinekena.

Przypomina mi się przypowieść o ekspercie, który był w stanie wyregulować działanie kotła parowego jednym uderzeniem młotka: "Kluczem jest wiedzieć, gdzie uderzyć".
Typowe problemy
"Ból głowy" wszystkich piwowarów polega na tym, jak zapewnić stałą jakość produktu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.
Właściciel chce, aby jego produkcja spełniała potrzeby rynku, ale nie zużywała dużo energii. Jego celem jest sprzedaż większej ilości piwa, uniknięcie zwrotów produktów i osiągnięcie zysku.

Technolog chce kontrolować wszystkie parametry procesu produkcji, które wpływają na jakość piwa. Potrzebuje stabilnego i zrozumiałego mechanizmu, który będzie łatwiejszy w obsłudze.

Główny inżynier i specjaliści techniczni są odpowiedzialni za sprawne działanie sprzętu. Ważne jest dla nich unikanie wypadków i incydentów oraz kontrolowanie zużycia energii elektrycznej, wody, pary i dwutlenku węgla.

Główny inżynier i specjaliści techniczni są odpowiedzialni za sprawne działanie sprzętu. Ważne jest dla nich unikanie wypadków i incydentów oraz kontrolowanie zużycia energii elektrycznej, wody, pary i dwutlenku węgla.

Każdy ma inne motywacje, ale cel jest ten sam. Piwo powinno być smaczne dla konsumentów, bezpieczne z sanitarnego punktu widzenia i niezbyt drogie w produkcji. Naruszenie przynajmniej jednego ogniwa niweczy wysiłki całego łańcucha.
Ryzyko
Za każdym razem, kiedy piwo jest zwracane do producenta, powoduje to trzy problemy jednocześnie.
 • Komercyjne — Obejmują one utracone zyski, grzywny za niską jakość produktów i niewypełnienie zobowiązań wobec klientów.
 • Reputacyjne — Konsument oczekuje od piwa wysokiej jakości i bezpieczeństwa sanitarnego. Nie widzi warunków produkcji i ma nadzieję, że spełniają one ustalone wymagania. Negatywne doświadczenia podważają zaufanie do browaru.
 • Prawne — Ustawodawcy dbają o zdrowie publiczne i ustanawiają surowe wymagania dla produktów spożywczych, których spełnienie jest kosztowne, ale jeszcze droższe jest ich niespełnienie. Obejmują one koszty sądowe, grzywny, a nawet zawieszenie postępowania.

Pojedynczemu piwowarowi trudno jest zarządzać wszystkimi zagrożeniami. Może on nie mieć czasu lub profesjonalnej wiedzy. Inaczej jest w przypadku firm takich jak AB InBev i Molson Coors, które produkują setki milionów hektolitrów piwa na setkach różnych typów urządzeń pochodzących od armii różnych producentów. To właśnie tutaj społeczność niezależnych ekspertów może pomóc.

Dlaczego warto nam zaufać?

Viravix Engineering to międzynarodowe centrum inżynierów przetwórstwa spożywczego. Skupiamy producentów piwa i najlepszych specjalistów.


Nasi pracownicy pracowali dla AB InBev i Molson Coors jako eksperci w dziedzinie technologii, sprzętu i konserwacji.

Każdy z nich przeszedł drogę od zwykłego pracownika operacyjnego do konsultanta w strukturze strefowej z 10-20 browarami w różnych krajach.
Nasi eksperci są znani w branży piwowarskiej. Ich wiedza i doświadczenie zostały już docenione przez Heinekena, AB InBev i wielu krajowych producentów.

Nasi eksperci są pasjonatami tego, co robią i chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z tymi, którzy chcą przejąć mieszankę:

 • najlepsze praktyki wiodących producentów żywności;
 • doświadczenie w stosowaniu standardów
 • znajomość niuansów działania komponentów i systemów urządzeń i linii technologicznych;
 • zrozumienie procesów technologicznych jako pojedynczego systemu współzależnych elementów.
Wszystko to ma na celu stworzenie wysokiej jakości i najlepszego produktu dla konsumenta. Jako pasjonaci naszej działalności nieustannie uczymy się, dzielimy się doświadczeniem, opracowujemy i stosujemy nowe rozwiązania techniczne, próbujemy i eksperymentujemy oraz włączamy do naszej pracy nowe narzędzia i trendy techniczne.
Jak mogę uzyskać od nas pomoc?
Rozpoczęcie współpracy z nami jest łatwe. Eksperci potrzebują informacji na temat Twojego wniosku, procesu i informacji technicznych związanych z tym wnioskiem.
Informacje te mogą być zbierane zdalnie. Dlatego jest to bardzo przystępne cenowo.

Pandemia COVID zmusiła nas do przejścia na pracę zdalną, ale jest to nawet plus dla naszych klientów. Przetestowaliśmy i udowodniliśmy, że praca zdalna jest dziś realna. W tym celu korzystamy z systemów monitoringu, z których jednym jest aplikacja webowa QiVisor.

Jest to bardzo wygodne i proste urządzenie, które działa równie łatwo jak router Wi-Fi. Można je podłączyć do niemal każdego sprzętu produkcyjnego i odbierać dane z jego czujników, komponentów i systemów.

Dlaczego ten format jest dla Ciebie atrakcyjny?
 • Oszczędzasz na opłatach eksperckich
  Nasz inżynier analizuje dane w systemie monitorowania zdalnie, bez konieczności odwiedzania zakładu. Skraca to czas inspekcji trzykrotnie. W rezultacie wydajesz mniej, płacąc za usługi ekspertów za godzinę i nie musisz zwracać kosztów podróży. Szacowane oszczędności zaczynają się od 340 euro miesięcznie.
 • Twoi specjaliści otrzymują dostęp do systemu QiVisor
  i mogą monitorować proces produkcji 24/7 z dowolnego miejsca na świecie z połączeniem internetowym. Otrzymujesz wizualizację całej pracy browaru i terminowe powiadomienia o wszelkich problemach.
QiVisor Web
Пример работы в интерфейсе QiVisor Web на пивоварне
Wszystkie dane są archiwizowane w systemie i przechowywane przez trzy lata. A co najważniejsze, możesz łatwo skopiować link z aplikacji internetowej, zostawić swoją notatkę i pytanie dotyczące procesu i zapytać naszych ekspertów. Jest to wyjątkowe doświadczenie, które zalecamy wypróbować przynajmniej na próbę.

Nasi eksperci pomogą ci w instalacji i konfiguracji systemu monitorowania dla zdalnego dostępu. Można jednak również wybrać tradycyjny format pracy z wizytą eksperta w obiekcie.
Jak wygląda nasza współpraca?
Etap 0
Zostaw wniosek na stronie internetowej, e-mailem lub telefonicznie w dowolny dogodny sposób. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółów umowy.
Etap 1
Wspólnie z Twoimi specjalistami zainstalujemy i skonfigurujemy system monitorowania na Twoim sprzęcie:

 • Wysyłamy koncentrator QiVisor (płacisz tylko wtedy, gdy zdecydujesz się go zatrzymać i kontynuować korzystanie z systemu);
 • pomagamy inżynierom w prawidłowym podłączeniu czujników do sprzętu lub bezpiecznym przesyłaniu danych ze sprzętu (mogą wystąpić niewielkie koszty czujników w krytycznych punktach kontrolnych, aby rozwiązać Twoje żądanie)
 • wysyłamy plik z kodem potrzebnym do zapisu w programie sterownika na urządzeniu (bez kosztów, tylko trochę pracy programisty);
 • skonfigurować QiVisor (wliczone w cenę usługi).

Etap 2

(stały)

Analizujemy dane z systemu monitorowania i wysyłamy regularne raporty. Ponadto doradzamy specjalistom w zakresie wszelkich pojawiających się problemów. Jesteśmy zawsze blisko technologów, inżynierów i specjalistów ds. jakości.
Co otrzymasz w rezultacie?
Rekomendacje
Rekomendacje z rozwiązaniami technicznymi dotyczącymi pracy ze sprzętem. Jeśli zostaną wdrożone, obniżysz koszty produkcji.
Konsultacje
Okresowe wnioski i zalecenia od wyspecjalizowanego eksperta dotyczące działania sprzętu i poprawności procesu produkcyjnego. Zobaczysz możliwości optymalizacji technologii.
Bezpieczeństwo
Zmniejszenie ryzyka błędu ludzkiego w procesie produkcji. W ten sposób można być pewnym stabilności jakości piwa.
Powiadomienie e-mail
Powiadomienie e-mail do odpowiedzialnego pracownika, gdy krytyczny proces odbiega od ustawionych parametrów. Pozwoli to ograniczyć awarie jakościowe, straty produktu, wprowadzić na czas zmiany w ustawionych parametrach sprzętu, zminimalizować straty czasu na terminowe naprawy, ograniczyć liczbę wypadków i szybciej reagować na incydenty.

Przykład przypadku

  Taryfy usług
  Opcje
  Podstawowa
  Zaawansowana
  All inclusive (wszystko wliczone w cenę)
  Zakup kompleksu sprzętu i oprogramowania
  (czujniki, kontroler, kabel, router wi-fi)
  500 €*
  + Taryfa 1 Podstawowa do odnowienia


  * bez części sprzętowej
  550 €*
  + Taryfa 1 Basic do odnowienia

  Taryfa podstawowa

  + opcje dodatkowe

  * bez części sprzętowej

  650 €*

  + Taryfa 1 dla odnowienia

  650 евро*

  Taryfa zaawansowana

  + opcje dodatkowe

  * bez części sprzętowej

  Uruchomienie i prace dostosowawcze
  150 €
  150 €
  150 €
  Początkowa konfiguracja aplikacji
  50 €
  Początkowa konfiguracja wykresów: wprowadzanie nazw czujników, oznaczeń czujników i tworzenie jednostki
  Początkowa konfiguracja wykresów: wprowadzanie nazw czujników, oznaczeń czujników i tworzenie jednostki
  Ustawienia
  50 €
  50 €
  50 €
  Trening
  100 €
  100 €
  Trening użytkownika online (przesłanie nagrania treningu wideo, 1 godzina konsultacji online, odpowiadanie na pytania)
  Jednorazowe opcje dodatkowe na etapie odnowienia
  • Samodzielna konfiguracja - bezpłatnie
  • Jednorazowa konfiguracja czujników - 70 €
  • Jednorazowa konfiguracja systemu HMI - 50 €
  • Jednorazowa konfiguracja czujników
  • Jednorazowa konfiguracja czujników
  • Jednorazowa konfiguracja schematu HM
  Klient wybiera taryfę odnowienia: pozostaje na podstawowej lub wybiera bardziej zaawansowaną.
  Koszt odnowienia
  Opcje
  Podstawowa
  Zaawansowana
  All inclusive
  Powiadomienia
  ∞ e-maile do osób odpowiedzialnych po stronie klienta
  ∞ na adres e-mail osób odpowiedzialnych po stronie klienta
  ∞ przez e-mail, sms, chatbot w komunikatorze

  Reakcja wyspecjalizowanego inżyniera na zdarzenie
  Liczba monitorowanych parametrów
  Do 10 parametrów w 1 procesie
  Do 15 parametrów w 3 procesach (15 * 3 = 45 parametrów)
  ∞ parametrów w 10 procesach
  Raport z działania sprzętu
  Co miesiąc
  2 razy w miesiącu
  Co tydzień
  Konsultacje
  Płatne od 35 euro za godzinę / za konsultację

  Szczegółowa odpowiedź raz w miesiącu zgodnie z dostarczoną listą pytań (e-mail lub online do 30 minut)

  + usługi dodatkowe (opracowanie specyfikacji technicznych lub schematów dalszej modernizacji sprzętu)

  Szczegółowa odpowiedź raz w tygodniu zgodnie z dostarczoną listą pytań (e-mail lub online do 90 minut)

  + usługi dodatkowe (opracowanie specyfikacji technicznych lub schematów dalszej modernizacji sprzętu)

  Cena
  300 €/miesiąc

  Czujniki: 10 czujników * 2 €
  Inżynier: 35 €/godz. * 8 godz
  650 €/miesiąc
  3400 €/miesiąc

  *300 czujników i 10 dni roboczych dla inżyniera

  Zostaw zapytanie do Viravix Engineering w dowolny dogodny sposób, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą. Lub zadzwoń do nas, jeśli masz jakiekolwiek pytania.