Статті

Майбутнє пива: переробка стійкого протеїну із відпрацьованого зерна пивоварів

Стійкі джерела високоякісного білка необхідні для задоволення постійно зростаючого глобального попиту на здорову, доступну і поживну їжу. Досвід Viravix Engineering у галузі протеїну робить її ідеальним партнером з технологій та рішень у цій галузі.

Інновації в цій сфері захоплюють і швидко розвиваються, і одним з останніх новачків на ринку є американська компанія, яка не тільки розробила стійкий рослинний білок, а й використовує в якості сировини відходи пивоваріння.

EverGrain™, дочірня компанія світового пивоварного гіганта Anheuser-Busch InBev, розробила передовий процес отримання високоякісного ізоляту протеїну з відпрацьованого зерна в процесі варіння пива.

Отриманий продукт - EverPro® - потім продається як інгредієнт харчовим компаніям для додавання до різних продуктів, включаючи коктейлі для спортивного харчування та кавові напої. Висока поживна цінність, м'який смак та найкраща на ринку розчинність у напоях роблять цей продукт ідеальним для підвищення вмісту білка у різних категоріях споживчих продуктів.

"EverPro - це насичений поживними речовинами рослинний білок, який виробляється на стійкій основі з ячменю, вирощеного та виробленого в США", - говорить Грег Белт, генеральний директор EverGrain. "Він повністю розчинний у воді та має чистий смак, що робить його дуже універсальним інгредієнтом і підходить для численних продуктів, включаючи готові до вживання та готові до змішування напої, такі як протеїнові коктейлі та кава, а також смузі та енергетичні батончики".

Компанія EverGrain, в основі діяльності якої лежить сталий розвиток, перетворює те, що раніше висушувалося і продавалося як малоцінний корм для тварин, на стійке джерело високоякісного, високоживильного білка рослинного походження.

"Завдяки цьому передовому процесу ми можемо використовувати прихований поживний потенціал ячменю, що дозволяє нам запропонувати не просто інший білок, а найкращий білок", - каже Штеффен Мюнч, керівник відділу досліджень та розробок компанії EverGrain. "Більш того, завдяки переробці ми можемо робити все це на вже наявній у нас землі - не потрібно жодного додаткового акра, щоб використовувати всі поживні речовини, збережені в ячмені, на благо людей та планети".

Комерційне виробництво EverPro почалося в червні цього року на абсолютно новому підприємстві EverGrain у Сент-Луїсі, штат Міссурі, після багаторічних досліджень та розробок за участю експертів у галузі промисловості та наукових досліджень.

Технологію поділу та обробки рідин для установки було поставлено компанією Альфа Лаваль, яка включила шість великих декантерів, системи зворотного осмосу, клапани, насоси та обладнання для очищення резервуарів.

Компанія EverGrain продовжує приділяти велику увагу оптимізації технологічних процесів, і зараз планується будівництво пілотної установки, на якій будуть розроблені заходи щодо підвищення загальної продуктивності поряд зі скороченням споживання води.

Тонка настройка необхідна в умовах жорсткої конкуренції на ринку білка ізоляту, і Альфа Лаваль має всі можливості для того, щоб забезпечити EverGrain технічним досвідом у майбутньому, - каже Девід Кінг, директор з сепарації харчових продуктів Альфа Лаваль в США.

"У нас є експертні знання в галузі сепарації, випарювання та мембран, які налічують десятиліття. Ми можемо допомогти їм стати настільки технологічно просунутими та комерційно ефективними, наскільки вони можуть бути, підтримуючи їх за допомогою наших послуг та досвіду по всьому світу".

Це лише початок їхнього шляху". Глобальне охоплення AB InBev означає, що EverGrain дійсно має можливість нагодувати весь світ - взяти неїстівні відходи, які раніше висушувалися і продавалися як корм для тварин, і перетворити їх на якісний білок".
Новини Пивоварні